Gıdaların besin değerleri 5E ile güvence altında

Gıda teknolojisinin önemli aşamalarından ısısal işlem kapsamında, spiral soğutma ve şoklama makineleri geliştiren 5E Tasarım Makine, son teknolojiyi kullanarak kaliteli, güvenilir, değişen ve gelişen müşteri beklentilerine uygun yeni sistemler üretiyor.


Müşterilerine sundukları sistemlerin gıdanın besin değerlerini en az kayıpla koruduğunu vurgulayan 5E Tasarım Makine Genel Müdürü Erkan Biçkioğlu, “Makinelerimiz ayrıca kullanım kolaylığı, daha az iş gücü, depolama tasarrufu, hazırlama ve sunum aThermoform paketleme makinelerinin mekanik ve elektronik donanımlarının iyileştirilmesi, yenilenmesi ve sistemlerinin geliştirilmesiyle başladığı faaliyetlerine spiral şoklama ve soğutma sistemi makinelerin üretimini ekleyen 5E Tasarım Makine, et ve et ürünleri sektöründen deniz ürünlerine, unlu mamuller süt ve süt ürünlerine kadar pek çok alana hizmet veriyor. Makinelerinin belirlenen kapasiteler ve işletmelerin üretim prosesleri doğrultusunda özel olarak imal edildiğini belirten 5E Tasarım Makine Genel Müdürü Erkan Biçkioğlu, gıda işleme teknolojileri alanında geliştirdikleri spiral sistemlerin özelliklerini ve yeni yatırımlarını Gıda Teknolojisi’ne anlattı.
5E Tasarım Makine ve Bilişim Teknolojileri’nin firma profilinden bahseder misiniz?


​Şirketimiz gıda sektörünün ihtiyacı olan makine ve ekipmanların üretimini gerçekleştirmek amacıyla kuruldu. Faaliyete başladığı ilk yıllar thermoform paketleme makinelerinin mekanik ve elektronik donanımlarının iyileştirilmesi, yenilenmesi ve sistemlerinin geliştirilmesi konusunda hizmet veren firmamız, sektördeki 40 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesiyle farklılığını ortaya koyarak, kalitesi ve hizmet anlayışı sayesinde kısa sürede tanınan ve talep gören bir firma konumuna geldi.


2005 yılında AR-GE çalışmalarına başladığımız ve üretimi yaklaşık 2 yılı bulan spiral şoklama, soğutma sistemi makine üretiminde attığımız ilk adımdır. Spiral soğutma olarak kurulan ilk hat bugün itibariyle rutin bakımları dışında herhangi bir servis almadan çalışmasına devam etmektedir. Sonraki dönemlerde, kazanılan tecrübe ve bilgi birikimiyle üretimlerimizde son teknolojiyi kullanarak; kaliteli, güvenilir, değişen ve gelişen müşteri beklentilerine uygun yeni sistemler üretmeye devam ettik.

Türkiye’nin dört bir yanında ve sınırlarımız dışında çalışan makinelerimiz ile bu başarının verdiği haklı gururu ve mutluluğu yaşıyoruz.Makine üretimiyle birlikte bilişim sektöründe de faaliyet göstermeye başlayan firmamız, yazılım, donanım, destek ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. 2009 yılında makine ve yedek parça imalatı, bilgi işlem yazılım hizmetleri, bilgi işlem donanım hizmetleri konusunda ISO 2008 alınarak Türk Standartları Enstitüsü hizmet yeterliliğimiz belgelenmiştir.